Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor

X

POZRI VŠETKY ZARIADENIA

PONUKA: Štiepkovače mobilné - diskové

Popis zariadenia

Sekačka dreva SKORPION 250 L je univerzálny stroj, ktorý sa dá jednoducho používať aj v meste aj na okraji vozovky. Je určený pre spoločnosti poskytujúce komunálne služby a stavebné firmy zamerané na dopravné stavby. Vďaka použitým konštrukčným riešeniam stroj bude vhodný na používanie aj v lesnom hospodárstve, kde otočné teleso stroja uľahčí vkladanie konárov do hrdla sekačky. Maximálny priemer drvených konárov je 20 cm a rozmery hrdla: 420 mm (šírka) a 255 mm (výška) spôsobujú, že Skorpion 250 L sa osvedčí pri drvení konárov a kmeňov stromov.

Pohonný systém sekačky Skorpion 250 L tvorí trojvalcový dieselový motor chladený kvapalinou firmy Lombardini (výkon 40,1 KM). Motor je štandardne vybavený krytom typu „silent”. Takýto kryt charakterizuje nízka úroveň emisie hluku a vibrácií, preto sa stroj môže používať aj v zastavanej oblasti. Použitie 40 litrovej palivovej nádrže umožňuje niekoľkohodinovú prácu stroja. Sekačka je vybavená výsuvnou trecou spojkou, ktorej účelom je odpojenie pohonu od rezného kotúča, pre plynulé spustenie motora.

V sekačke Skorpion 250 L rezný systém tvorí kotúč s 2 rezacími nožmi spolupracujúcimi s 2 opernými nožmi. Životnosť rezacích nožov bola optimalizovaná pomocou ich obojstranného brúsenia, čo dovoľuje ich otáčanie o 180°, a v dôsledku dlhšie používanie. Všetky nože sú vyrobené z nástrojovej ocele a boli podrobené tepelnej úprave. Okrem toho kotúč sekačky plní aj úlohu ventilátora a vyhadzuje štiepku otočným komínom, ktorý sa môže obrátiť v ľubovoľnom smere o celých 360°.

Sekačka Skorpion 250 L je vybavená otočným zariadením, umožňujúcim otáčanie telesa do 270° a nastavenie hrdla na miesto skladovania dreva určeného na štiepkovanie.

Táto sekačka je vybavená hydraulickým pohonom valcov pre posun materiálu, napájaným z vlastného hydraulického čerpacieho agregátu.

Bezpečnosť operátora sekačky zaisťuje bezpečnostný lankový spínač, ktorý potiahnutím lanka v ľubovoľnom smere spôsobuje zastavenie podávacej sústavy. Odblokovanie systému nastane stlačením tlačidla "Reset", následne, pre vrátenie k pracovnému cyklu sekačky (posúvanie materiálu) treba stlačiť tlačidlo "Dopredu". Zastavenie podávacej sústavy nastane tiež po stlačení tlačidla "STOP NUDZOVÝ".

Štandardne je táto sekačka vybavená elektronickým systémom No-stress, ktorý automaticky predchádza preťaženiu pohonnej sústavy, a to časovým pozastavením podávacej sústavy. Editovateľný softvér systému  No-stress dovoľuje jednoducho zmeniť nastavenia stroja a prispôsobiť ich individuálnym potrebám. Program „hrubé drevo” / „tenké drevo” umožňuje rýchlu zmenu prevádzkového režimu, za účelom prispôsobenia drvenému materiálu a umožnenia efektívnejšej práce sekačky. Tento systém má zabudované počítadlo motohodín.

Sekačka Skorpion 250 L má homologáciu, ktorá dovoľuje stroj registrovať a prevádzkovať v cestnej premávke. Táto sekačka je vybavená mechanickou nájazdovou brzdiacou sústavou a parkovacou brzdou, LED svetlami a vlečným zariadením (ťažná os) s nastaviteľnou výškou ťažnej spojky, na výber je guľová spojka alebo očkový úchyt.

Vyrobená štiepka sa môže použiť pre priame spaľovanie v peciach, pre kompostovanie, pre dekoračné účely, ako aj po druhotnom rozdrvení v kladivovom mlyne ako surovina pre výrobu brikiet a peliet.

Technické údaje

MODEL ZARIADENIA

SKORPION 250 L

Rozmery (dĺž. x šír. výš.) [mm] 4260 x 2150 x 2530
Hmotnosť [kg] 1770
Priemer konárov [mm] 160
Počet nožov 2 rezací + 2 operné
Rýchlosť podávania [bm/min] do 42
Výkon stroja [m3/h] do 16
Šírka štiepky [mm] od 9 do 14
Spôsob podávania (posunu materiálu) hydraulický podavač
Priemer disku [mm] 800
Rozmery hrdla (šírka x výška) [mm] 420 x 255
Technické údaje motora
Model motora LOMBARDINI 1603
Objem valcov [cm3] 1649
Výkon motora [KM] 40,1
Druh chladenia kvapalina
Druh PH diesel
Objem palivové nádrže [l] 40
Štartovanie elektrické

 

Štandardné vybavenie:

  • Náhradné koleso.
  • Vyhadzovacia rúra so závitkovou točnicou 360°, deflektor.
  • Moderné LED-ové cestné osvetlenie.
  • Vlastný hydraulický systém
  • Systém proti preťaženiu No–stress s počítačom motorohodín.

Opcia vybavenia:

  • predľženie vyhadzovacieho komína

POLOŽ OTÁZKU

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
hore