mobilný bubnový štiepkovač Skorpion 350 RB
Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor
POZRI VŠETKY ZARIADENIA

PONUKA: Stacionárne drviče

Popis zariadenia

Skorpion 350 EBG je bubnový štiepkovač vyrobený na základe osvedčenej konštrukcie štiepkovačov so série Skorpion 350. Vzhľadom na svoju vysokú reznú kapacitu sa dokonale osvedčuje pri drvení krátkych odpadov, ktoré vznikajú napr. pri výrobe krbového dreva, vstupný otvor štiepkovača má rozmery 375 mm šírky a 340 mm výšky. Ukotvený na nakladacom stole násypný kôš s objemom 1m³ slúži na mechanickú nakládku odpadov.

Štiepkovač je vybavený systémom vťahovania dreva, ktorý má vo vahadle umiestnený ozubený valček vťahujúci a pritláčajúci drevo s priemerom 380 mm a nakladací stôl so systémom dvoch ozubených húseníc dĺžky 960 mm a 830 mm. Dlhé a široké dopravníkové pásy znamenajú jednoduchosť, efektívnosť a výkonnosť pri nakladaní dreva. Voľný priestor medzi dopravníkovými pásmi slúži na oddelenie nečistôt, takých ako malé kamene, zem, piesok atď., vďaka čomu sa výrazne predlžuje životnosť nožov. Valček a húsenice sú poháňané systémom hydraulických motorov napájaných z hydraulického čerpadla namontovaného na štiepkovači.

Štandardne je štiepkovač vybavený plynulou reguláciou rýchlosti posuvu dreva do drvenia, čo umožňuje frakciu štiepok od 5 do 28 mm. Vďaka tomuto riešeniu je možné vyrábať jemné štiepky, ktoré pri ďalšom spracovaní v kladivových mlynoch je možné využiť na výrobu brikiet, alebo paliet, pričom hrubšie štiepky sú ideálnym materiálom na vykurovanie, alebo na priemyselné účely.

Sektorový systém 2 rezných nožov v bubne (jeden rez na jeden plný obrat) zaručuje veľké možnosti štiepkovača pokiaľ ide o zaťaženie pohonného systému. Použité nože sú vyrobené z nástrojovej ocele odolnej na otupenie, čo má vplyv na ich dlhú exploatáciu. Konštrukcia nožov umožňuje počas používania ich ostrenie z nominálnej dĺžky dokonca až o 20 mm čím sa predlžuje ich životnosť. Štiepkovač je vybavený sitom s otvormi 50x50 mm, ktoré zabezpečí pravidelné štiepky. Štiepka je transportovaná spod sita dvoma závitovými dopravníkmi do vynášacieho ventilátora a jeho prostredníctvom je vyhadzovaná komínom výhozu. Použitý komín výhozu je otočný, pripevnený na závitovú točňu pomocou ktorej sa dá jednoduchým spôsobom ľahlo riadiť vyhadzovanie štiepok o 360°.

Pohonný systém štiepkovača tvorí nízkootáčkový elektromotor. Tento motor na rozdiel od vysokootáčkového sa vyznačuje stabilnejšou prevádzkou a vyšším krútiacim momentom. Pri rovnakom výkone motora dosahuje vyšší prenos energie a zväčšenie priemeru remenice na hlavnom motore – predlžuje životnosť klinových remeňov. Zariadenie je poháňane elektromotorom s výkonom 55 kW.

Bezpečnosť operátora štiepkovača zabezpečuje lankový bezpečnostný spínač, ktorý potiahnutím lanka ľubovoľným smerom spôsobí zastavenie hydraulickej dodávacej súpravy. Systém odblokujete stlačením tlačidla „Reset“ a následne štiepkovač vrátite do pracovného cyklu (vťahovanie materiálu) stlačením tlačidla „Dopredu“. Zastavenie podávajúcej sústavy nastane aj po stlačení tlačidla „STOP NÚDZOVÝ“.

Štandardným vybavením je elektronický kontrolný pracovný systém, ktorý automaticky zabráni preťaženiu pohonného systému dočasným pozastavením dodávacieho systému. Editovateľné programové vybavenie systému proti preťaženiu No-stress dovoľuje jednoduchým spôsobom zmeniť nastavenia práce stroja a prispôsobenie individuálnym potrebám. Program „silné drevo”, „tenké drevo” umožňuje rýchlu zmenu režimu práce štiepkovača za účelom prispôsobenia ho aktuálne drvenému materiálu a efektívnejšej práce štiepkovača. Tento systém má vmontovaný počítač motorohodín.

Získaná štiepka môže byť využitá pre priame spaľovanie v peciach, pre výrobu kompostu, pre dekoračné účely a po opätovnom rozdrvení v kladívkovom mlyne ako surovinu pre výrobu brikiet a pelletu.

Naše dlhoročné konštrukčné skúsenosti v navrhovaní strojov pre odvetvie drevárskeho priemyslu znamenajú realizáciu projektov prispôsobených individuálnym potrebám zákazníkov.

 

 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 350 EBG

Gabarity (délka x šířka x výška) [mm] 4340 x 1820 x 3265
Hmotnosť [kg] 3200
Priemer materiálu [mm] do 250
Počet nožov [ks] 2 rezacie + 1 podporný
Rychlost podávání [bm/min] do 21
Výkon stroje [m3/h] do 16
Šírka štiepky [mm] do 28 v závislosti na materiáli
Spôsob podávania valček a húsenicový podávač
s hydraulickým pohonom
Priemer bubna [mm] 520
Rozmery hrdla (šířka x výška) [mm] 375 x 340
Dĺžka húsenice [mm] 960+ 830
Sito (očko) [mm] 50 x 50
Výkon hlavného motoru [kW] 55

 

Štandardné vybavenie:

  • Ovládacia skriňa.
  • Vlastný hydraulický systém
  • Systém proti preťaženiu No–stress s počítačom motorohodín.
  • Vyhadzovacia rúra so závitkovou točnicou 360°, deflektor.

POLOŽ OTÁZKU

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
hore