Sekačka Skorpion 250 SDTG
Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor

X

POZRI VŠETKY ZARIADENIA

PONUKA: Štiepkovače mobilné - diskové

Popis zariadenia

Sekačka Skorpion 250 SDTG s húsenicovým podávačom je určená pre drvenie kmeňov stromov a konárov o priemere do 250 mm.

Skorpion 250 SDTG s húsenicovým podávačom je disková sekačka s pneumatickým systémom vyhadzovania na kotúči. Štiepka je vyhadzovaná otočným komínom, ktorý sa otáča o 360° k podvozku sekačky. Rezný systém tvorí kotúč s 2 alebo 3 rezacími nožmi (obojstranne brusenými), ako aj s 2 opernými nožmi. Pohonný systém tvorí štvorvalcový dieselový turbomotor chladený kvapalinou firmy Kohler nebo Hatz (o výkonu 74,8 KM), s krytom. Použitie 60-litrovej palivovej nádrže umožňuje niekoľkohodinovou prácu stroja v terénu.

Sekačka je vybavená hydraulickým poháňacím systémom podávania materiálu, ktorý tvorí horný ozubený valec, ako aj húsenicový podávač nainštalovaný v sklopnom nakladacím stole. Valec a húsenica sú poháňané hydraulickými motormi z čerpadla nainštalovaného na sekačke.

Štiepkovač Skorpion 250 SDTG má európsku homologizáciu, ktorá dovoľuje registráciu stroja a pripustenie do cestnej prevádzky v každej zemi Európskej únie.

Konštrukcia štiepkovača je osadená na jednoosovom podvozku, vybavenom nájazdovou a parkovacou brzdou ako aj ťahacím závesom pod guľovým svorníkom alebo úchytom s otvorom. Štiepkovač je vybavený moderným cestným LED osvetlením.

V štandardnom vybavení štiepkovača je najmodernejší elektronický systém No-stress dostupný na európskom trhu. Systém No-stress riadi prácu štiepkovača behom procesu rezania. Reguluje preťaženia pohonnej sústavy prostredníctvom automatického prechodného zastavenia podávajúcej sústavy. Štandardnou funkciou, okrem pauzy – zastavenia je reverz - prechodné vycúvanie dreva za účelom dodatočného odľahčenia rezacej sústavy v momente preťaženia. Editovateľné programové vybavenie systému proti preťaženiu No-stress dovoľuje jednoduchým spôsobom zmeniť nastavenia práce stroja a prispôsobenie individuálnym potrebám. Program „silné drevo”, „tenké drevo” umožňuje rýchlu zmenu režimu práce štiepkovača za účelom prispôsobenia ho aktuálne drvenému materiálu a efektívnejšej práce štiepkovača. Tento systém má vmontovaný počítač motorohodín.

Získaná štiepka môže byť využitá pre priame spaľovanie v peciach, pre výrobu kompostu, pre dekoračné účely a po opätovnom rozdrvení v kladívkovom mlyne ako surovinu pre výrobu brikiet a pelletu.

 

Technické údaje

MODEL ZARIADENIA

SKORPION 250 SDTG

Rozmery (dĺž. x šír. výš.) [mm] 4500 (5160)* x 2030 x 2550
Hmotnosť [kg] 2220
Priemer konárov [mm] 250
Počet nožov 2 nebo 3 rezacie + 2 operné
Rýchlosť podávania [bm/min] do 42
Výkon stroja [m3/h] do 22
Šírka štiepky [mm] od 9 do 14
Spôsob podávania (posunu materiálu) hydraulický podavač
Priemer disku [mm] 800
Rozmery hrdla (šírka x výška) [mm] 420 x 255
Technické údaje motoru
Model motora KOHLER KDI2504TCR
HATZ 4H50TICD
Objem valcov [cm3] 2482
1952
Výkon motora [KM] 74,8
Druh chladenia kvapalina
Druh PH diesel
Objem palivové nádrže [l] 60
Štartovanie elektrické
()* – rozmer po rozložení, v priebehu prevádzky

 

Štandardné vybavenie:

  • Náhradné koleso.
  • Vyhadzovacia rúra so závitkovou točnicou 360°, deflektor.
  • Moderné LED-ové cestné osvetlenie.
  • Vlastný hydraulický systém
  • Systém proti preťaženiu No–stress s počítačom motorohodín.

Opcia vybavenia:

  • predľženie vyhadzovacieho komína

POLOŽ OTÁZKU

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
hore