Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor

X

POZRI VŠETKY ZARIADENIA

PONUKA: Štiepkovače mobilné - bubnové

Popis zariadenia

Skorpion 280 SDBG je mobilný bubnový štiepkovač v podobe špeciálneho návesu.

Vstupný otvor štiepkovača s rozmermi 265 mm šírkou a 190 mm výškou dovoľuje drviť vetve s lístím a ihličím ako aj odpadov z píly, a tiež okrúhleho dreva do priemeru 180 mm.

Systém vťahovania dreva sa skladá z ozubeného, vťahujúceho a pritláčajúceho drevo, valčeka zabudovaného vo vahadle s priemerom 280 mm a spodnej húsenice s dĺžkou 680 mm, pred ktorými je ručne skladaný stôl pre nakladanie.

Takáto konštrukcia systému vťahovania dreva umožňuje jednoduché nakladanie dreva, zlepšuje prácu operátorov a zväčšuje kapacitu. Valček a húsenica sú poháňané systémom hydraulických motorov spolu s reduktormi

Plášťový bubon s 3 nožmi v sektorovom systéme (jeden obrat jeden rez) garantuje dosiahnutie vysokej kapacity štiepkovača pri stabilnej práci motora a ekonomickej spotrebe pohonnej hmoty.

Sito 30x30 alebo 50x50mm namontované pod rezacím bubnom zaisťuje jednotnú frakciu, ktorá je v súlade s normou G30 a G50. Zabraňuje vzniku nedoštiepok a triesok. Štiepka je transportovaná spod sita závitovkovým dopravníkom do vynášacieho ventilátora a následne je vyhadzovaná vyhadzovacou rúrou, ktorá je otáčaná pomocou závitovkovej točnice o 360°.

Štiepkovač je vybavený vlastnou hydraulickou sústavou, ktorá sa skladá z nádrže na olej, hydraulického čerpadla, elektrického ventilu a dvoch hydraulických motorov s prevodmi. Štandardným vybavením štiepkovača je regulácia rýchlosti posunu dreva, čo umožňuje produkciu štiepok rôznej veľkosti v závislosti na drvenom materiáli.

Poháňací systém tvorí dvojvalcový benzínový motor chladený vzduchom o výkonu 37KM alebo dieselový motor chladený kvapalinou firmy Kohler-Lombardini o výkonu 24,5 KM. Použitie nádrže s pohonnou hmotou s objemom 40l umožňuje niekoľko hodinovou prácu štiepkovača.

Štiepkovač Skorpion 280 SDBG má európsku homologizáciu, ktorá dovoľuje registráciu stroja a pripustenie do cestnej prevádzky v každej zemi Európskej únie.

Konštrukcia štiepkovača je osadená na jednoosovom podvozku, vybavenom nájazdovou a parkovacou brzdou ako aj ťahacím závesom pod guľovým svorníkom alebo úchytom s otvorom. Štiepkovač je vybavený moderným cestným LED osvetlením.

V štandardnom vybavení štiepkovača je najmodernejší elektronický systém No-stress dostupný na európskom trhu. Systém No-stress riadi prácu štiepkovača behom procesu rezania. Reguluje preťaženia pohonnej sústavy prostredníctvom automatického prechodného zastavenia podávajúcej sústavy. Štandardnou funkciou, okrem pauzy zastavenia je reverz - prechodné vycúvanie dreva za účelom dodatočného odľahčenia rezacej sústavy v momente preťaženia. Editovateľné programové vybavenie systému proti preťaženiu No-stress dovoľuje jednoduchým spôsobom zmeniť nastavenia práce stroja a prispôsobenie individuálnym potrebám. Program "silné drevo", "tenké drevo" umožňuje rýchlu zmenu režimu práce štiepkovača za účelom prispôsobenia ho aktuálne drvenému materiálu a efektívnejšej práce štiepkovača. Tento systém má vmontovaný počítač motorohodín.

Získaná štiepka môže byť využitá pre priame spaľovanie v peciach, pre výrobu kompostu, pre dekoračné účely a po opätovnom rozdrvení v kladívkovom mlyne ako surovinu pre výrobu brikiet a pelletu.

 

 

Technické údaje

MODEL ZARIADENIA

SKORPION 280 SDBG

Rozmery (dĺž. x šír. výš.) [mm] 3750 (4460)* x 1810 x 2400 (3100)*
Hmotnosť [kg] 1540 - 1620**
Priemer konárov [mm] 180
Počet nožov 3 rezacie + 1 podporný
Rýchlosť podávania [bm/min] do 22
Výkon stroja [m3/h] do 10
Šírka štiepky [mm] do 25 mm v závislosti na materiálu
Spôsob podávania (posunu materiálu) valček a húsenicový podávač s hydraulickým pohonom
Priemer bubna [mm] 420
Rozmery hrdla (šírka x výška) [mm] 265 x 190
Technické údaje motoru (Diesel)
Model motora KOHLER-Lombardini KDW 1003
KOHLER-Lombardini KDW 1404
Objem valcov [cm3] 1028
1372
Výkon motora [KM] 24,5
25
Druh chladenia kvapalina
Druh PH diesel
Objem palivové nádrže [l] 40
Štartovanie elektrické
Technické údaje motoru (Benzin)
Model motora BRIGGS&STRATTON Vanguard EFI 37
LONCIN LC2V90FD
Objem valcov [cm3] 993
999
Výkon motora [KM] 37
32,6
Druh chladenia vzduch
Druh PH benzín
Objem palivové nádrže [l] 40
Štartovanie elektrické
* – rozmer po rozložení, v priebehu prevádzky.
** – hmotnosť závisí od vybavenia štiepkovača.

 

Štandardné vybavenie:

  • Náhradné koleso.
  • Vyhadzovacia rúra so závitkovou točnicou 360°, deflektor.
  • Moderné LED-ové cestné osvetlenie.
  • Vlastný hydraulický systém
  • Systém proti preťaženiu No–stress s počítačom motorohodín.

POLOŽ OTÁZKU

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
hore