Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor

X

POZRI VŠETKY ZARIADENIA

PONUKA: Štiepkovače za traktor - diskové

Popis zariadenia

Sekačka dreva Skorpion 160 R slúži  k drveniu konárov, kmeňov stromov a drevenej guľatiny, a taktiež drevného odpadu o priemere do 160 mm.

Skorpion 160 R je disková sekačka s pneumatickým systémom vyhadzovania na disku. Štiepky sú vyhadzované otočným komínom, ktorý sa otáča o 360° k podvozku. Táto sekačka s trojbodovým systémom závesov je určená pre spoluprácu s poľnohospodárskym traktorom o výkonu 60 KM. Rezný systém tvorí kotúč s 2 rezacími noži (obojstranne brúsenými). Pohon je riešený pohonným hriadeľom z poháňacej jednotky traktora (540 ot./min.). Sekačka je vybavená hydraulickým pohonom valcov pre posun materiálu, ktorý je napájaný z vlastného hydraulického čerpacieho agregátu. 

V štandardnom vybavení štiepkovača je najmodernejší elektronický systém No-stress dostupný na európskom trhu. Systém No-stress riadi prácu štiepkovača behom procesu rezania. Reguluje preťaženia pohonnej sústavy prostredníctvom automatického prechodného zastavenia podávajúcej sústavy. Štandardnou funkciou, okrem pauzy – zastavenia je reverz - prechodné vycúvanie dreva za účelom dodatočného odľahčenia rezacej sústavy v momente preťaženia. Editovateľné programové vybavenie systému proti preťaženiu No-stress dovoľuje jednoduchým spôsobom zmeniť nastavenia práce stroja a prispôsobenie individuálnym potrebám. Program „silné drevo”, „tenké drevo” umožňuje rýchlu zmenu režimu práce štiepkovača za účelom prispôsobenia ho aktuálne drvenému materiálu a efektívnejšej práce štiepkovača. Tento systém má vmontovaný počítač motorohodín.

Vyrobená štiepka sa môže použiť pre bezprostredné spaľovanie v peciach, pre kompostovanie, pre dekoračné účely, ako aj po druhotnom rozdrveniu v kladivovom mlyne ako surovina pre výrobu brikiet a peliet.

 

Technické údaje

MODEL ZARIADENIA

SKORPION 160 R

Rozmery (dĺž. x šír. výš.) [mm] 2320 x 1850 x 2320
Hmotnosť [kg] 640
Priemer konárov [mm] 160
Počet nožov 2 rezací + 2 operné 
Rýchlosť podávania [bm/min] do 33
Výkon stroja [m3/h] do 12
Šírka štiepky [mm] od 9 do 11
Spôsob podávanie (posunu materiálu) hydraulický podavač
Priemer rezného disku [mm] 550
Rozmery hrdla (šírka x výška) [mm] 285 x 165
Druh pohonu z poháňacej jednotky traktoru
Minimálny výkon traktora [KM] 60

Štandardné vybavenie:

  • regulácia výšky vyhadzovanej štiepky
  • otočný komín 360º
  • hriadeľ prevodu výkonu
  • vlastní hydraulický rozvod
  • systém No-stress

Opcia vybavenia:

  • predľženie vyhadzovacieho komína

POLOŽ OTÁZKU

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
hore