Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor

X

POZRI VŠETKY ZARIADENIA

PONUKA: Štiepkovače mobilné - bubnové

Popis zariadenia

Skorpion 350 SDB je mobilný bubnový štiepkovač v podobe špeciálneho návesu.

Vstupný otvor štiepkovača s rozmermi 375 mm šírkou a 340 mm výškou dovoľuje drviť vetve s lístím a ihličím ako aj odpadov z píly, a tiež okrúhleho dreva do priemeru 250 mm.

Systém vťahovania dreva sa skladá z ozubeného, vťahujúceho a pritláčajúceho drevo, valčeka zabudovaného vo vahadle s priemerom 380 mm a spodnej húsenice s dĺžkou 750mm, pred ktorými je ručne skladaný stôl pre nakladanie.

Takáto konštrukcia systému vťahovania dreva umožňuje jednoduché nakladanie dreva, zlepšuje prácu operátorov a zväčšuje kapacitu. Valček a húsenica sú poháňané systémom hydraulických motorov spolu s reduktormi.

Plášťový bubon s 2 nožmi v sektorovom systéme (jeden obrat jeden rez) garantuje dosiahnutie vysokej kapacity štiepkovača pri stabilnej práci motora a ekonomickej spotrebe pohonnej hmoty.

Sito 30x30 alebo 50x50mm namontované pod rezacím bubnom zaisťuje jednotnú frakciu, ktorá je v súlade s normou G30 a G50. Zabraňuje vzniku nedoštiepok a triesok. Štiepka je transportovaná spod sita závitovkovým dopravníkom do vynášacieho ventilátora a následne je vyhadzovaná vyhadzovacou rúrou, ktorá je otáčaná pomocou závitovkovej točnice o 360°. Opčne môže byť vyhadzovacia rúra predĺžená.

Štiepkovač je vybavený vlastnou hydraulickou sústavou, ktorá sa skladá z nádrže na olej, hydraulického čerpadla, elektrického ventilu a dvoch hydraulických motorov s prevodmi. Štandardným vybavením štiepkovača je regulácia rýchlosti posunu dreva, čo umožňuje produkciu štiepok rôznej veľkosti v závislosti na drvenom materiáli.

Pohon štiepkovača môžu tvoriť štvorvalcovy motor Kohler alebo Hatz chladené kvapalinou s výkonom 74,8 KM. Vstavaný motor je maskou z polyesterového laminátu. Použitie nádrže s pohonnou hmotou s objemom 60l umožňuje niekoľko hodinovou prácu štiepkovača.

Bezpečnosť operátora sekačky zaisťuje bezpečnostný lankový spínač, ktorý potiahnutím lanka v ľubovoľnom smere spôsobuje zastavenie podávacej sústavy. Odblokovanie systému nastane stlačením tlačidla "Reset", následne, pre vrátenie k pracovnému cyklu sekačky (posúvanie materiálu) treba stlačiť tlačidlo "Dopredu". Zastavenie podávacej sústavy nastane tiež po stlačení tlačidla "STOP NUDZOVÝ".

Konštrukcia štiepkovača je osadená na jednoosovom podvozku, vybavenom nájazdovou a parkovacou brzdou ako aj ťahacím závesom pod guľovým svorníkom alebo úchytom s otvorom. Štiepkovač Skorpion 350 SDB má európsku homologizáciu, ktorá dovoľuje registráciu stroja a pripustenie do cestnej prevádzky v každej zemi Európskej únie.

Štiepkovač je vybavený moderným cestným LED osvetlením.

V štandardnom vybavení štiepkovača je najmodernejší elektronický systém No-stress dostupný na európskom trhu. Systém No-stress riadi prácu štiepkovača behom procesu rezania. Reguluje preťaženia pohonnej sústavy prostredníctvom automatického prechodného zastavenia podávajúcej sústavy. Štandardnou funkciou, okrem pauzy – zastavenia je reverz - prechodné vycúvanie dreva za účelom dodatočného odľahčenia rezacej sústavy v momente preťaženia. Editovateľné programové vybavenie systému proti preťaženiu No-stress dovoľuje jednoduchým spôsobom zmeniť nastavenia práce stroja a prispôsobenie individuálnym potrebám. Program „silné drevo”, „tenké drevo” umožňuje rýchlu zmenu režimu práce štiepkovača za účelom prispôsobenia ho aktuálne drvenému materiálu a efektívnejšej práce štiepkovača. Tento systém má vmontovaný počítač motorohodín.

Získaná štiepka môže byť využitá pre priame spaľovanie v peciach, pre výrobu kompostu, pre dekoračné účely a po opätovnom rozdrvení v kladívkovom mlyne ako surovinu pre výrobu brikiet a pelletu.

 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 350 SDB

Gabarity (dĺž. x šír. výš.) [mm] 4250 (4860)* x 1990 x 2530 (3360)*
Hmotnosť [kg] 2470
Priemer materiálu [mm] kmeň do 250
Počet nožov [ks] 2 rezacie + 1 podporný
Rýchlosť podávania [bm/min] do 21
Výkon stroja [m3/h] do 16
Šírka štiepky [mm] do 28 v závislosti na materiáli
Spôsob podávania valček a húsenicový podávač
s hydraulickým pohonom
Priemer bubna [mm] 520
Rozmery hrdla (šírka x výška) [mm] 375 x 340
Sito (očko) [mm] 30x30 alebo 50x50
Technické údaje motoru
Model motora KOHLER KDI2504TCR
HATZ 4H50TICD
Objem valcov [cm3] 2482
1952
Výkon motora [KM] 74,8
Druh chladenia kvapalina
Druh PH diesel
Objem palivové nádrže [l] 60
Štartovanie elektrické
()* - rozmer po rozložení.

 

Štandardné vybavenie:

  • Náhradné koleso.
  • Vyhadzovacia rúra so závitkovou točnicou 360°, deflektor.
  • Moderné LED-ové cestné osvetlenie.
  • Vlastný hydraulický systém
  • Systém proti preťaženiu No–stress s počítačom motorohodín.

POLOŽ OTÁZKU

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
hore