mobilný bubnový štiepkovač Skorpion 350 RB
Teknamotor na FacebookTeknamotor na Youtube
Skorpion Teknamotor

X

POZRI VŠETKY ZARIADENIA

PONUKA: Štiepkovače za traktor - bubnové

Popis zariadenia

Skorpion 350 RB je mobilný bubnový štiepkovač zabudovaný na jednoosovom podvozku. Pohon prechádza cez valček odberu výkonu traktora 540 U/min, minimálny výkon traktora 100 KM.

Vstupný otvor štiepkovača s rozmermi 375 mm /šírka/ a 340 mm /výška/ dovoľuje drviť vetve s lístím a ihličím ako aj odpadov z píly do 300 mm, a tiež okrúhleho dreva do priemeru 250 mm. Štiepkovač, vzhľadom na veľké priemery drveného materiálu je štandardne vybavený základom pre montáž hydraulického žeriava pre mechanické nakladanie dreva.

Systém vťahovania dreva sa skladá z ozubeného, vťahujúceho a pritláčajúceho drevo, valčeka zabudovaného vo vahadle s priemerom 380 mm a spodnou húsenicou s dĺžkou 750 mm, pred ktorými je hydraulicky skladaný stôl pre nakladanie s druhou húsenicou s dĺžkou 630 mm.

Takáto konštrukcia systému vťahovania dreva umožňuje jednoduché nakladanie dreva, zlepšuje prácu operátorov a zväčšuje kapacitu. Valček a húsenica sú poháňané systémom hydraulických motorov spolu s reduktormi.

Štiepkovač je vybavený vlastnou hydraulickou sústavou, ktorá sa skladá z nádrže na olej, hydraulického čerpadla, elektrického ventila a dvoch hydraulických motorov s prevodmi. Traktor slúži len ako pohonná jednotka.

Štandardne je štiepkovač vybavený plynulou reguláciou rýchlosti posuvu dreva do drvenia, čo umožňuje frakciu štiepok od 5 do 28 mm. Vďaka tomuto riešeniu je možné vyrábať jemné štiepky, ktoré pri ďalšom spracovaní v kladivových mlynoch je možné využiť na výrobu brikiet, alebo paliet, pričom hrubšie štiepky sú ideálnym materiálom na vykurovanie, alebo na priemyselné účely.

Uplatnenie sústavy 2 rezacích nožov na bubne, ktoré sú sektorovo nastavené (jeden obrat bubna na jeden úplný rez) zaisťuje dosiahnutie veľmi veľkých možností štiepkovača pri pomerne malom výkone ťahača. Konštrukcia nožov umožňuje ich zostrenie behom používania s nominálnou dĺžkou dokonca o 20 mm, čím predlžuje ich životnosť.

Sito 30x30 alebo 50x50mm namontované pod rezacím bubnom zaisťuje jednotnú frakciu, ktorá je v súlade s normou G30 a G50. Zabraňuje vzniku nepravidelných štiepok a triesok.

Štandardným vybavením štiepkovača je regulácia rýchlosti posunu dreva, čo umožňuje produkciu štiepok rôznej veľkosti v závislosti na drvenom materiáli. Štiepka je vyberaná spod sita dvoma závitkovými dopravníkmi do vyhadzovacieho ventilátora a jeho pomocou vyhadzovaná vyhadzovacou rúrou.

Štiepkovač štandardne vybavený hydraulicky skladanou vyhadzovacou rúrou spolu s automatickým ovládaním točnice o 240° pomocou Joysticka.

Štiepkovač je vybavený moderným cestným LED osvetlením.

Situovanie nakladajúceho stola s uhlom 90° voči smeru jazdy dovoľuje súčasný transport štiepkovača a prívesu ťahačom (štiepkovač je vybavený automatickým ťahacím závesom).

V štandardnom vybavení štiepkovača je najmodernejší elektronický systém No-stress dostupný na európskom trhu. Systém No-stress riadi prácu štiepkovača behom procesu rezania. Reguluje preťaženia pohonnej sústavy prostredníctvom automatického prechodného zastavenia podávajúcej sústavy. Štandardnou funkciou, okrem pauzy – zastavenia je reverz - prechodné vycúvanie dreva za účelom dodatočného odľahčenia rezacej sústavy v momente preťaženia. Editovateľné programové vybavenie systému proti preťaženiu No-stress dovoľuje jednoduchým spôsobom zmeniť nastavenia práce stroja a prispôsobenie individuálnym potrebám. Program silné drevo, tenké drevo umožňuje rýchlu zmenu režimu práce štiepkovača za účelom prispôsobenia ho aktuálne drvenému materiálu a efektívnejšej práce štiepkovača. Tento systém má vmontovaný počítač motorohodín.

Získaná štiepka môže byť využitá pre priame spaľovanie v peciach, pre výrobu kompostu, pre dekoračné účely a po opätovnom rozdrvení v kladívkovom mlyne ako surovinu pre výrobu brikiet a pelletu.

Nákup štiepkovača Skorpion 350 RB je optimálnym riešením pre podniky a firmy, ktoré rozvíjajú svoju činnosť v rámci moderného a ekologického poňatia výroby.

 

Technické údaje

MODEL ZAŘÍZENÍ

SKORPION 350 RB

Gabarity (délka x šířka x výška) [mm] 4160 x 2350 (3010)* x 2960 (3970)*
Hmotnosť [kg] 3400** bez hydraulického žeriavu
Priemer materiálu [mm] kmeň do 250
Počet nožov [ks] 2 rezacie + 1 podporný
Rychlost podávání [bm/min] do 21
Výkon stroje [m3/h] do 16
Šírka štiepky [mm] do 28 v závislosti na materiáli
Spôsob podávania valček a húsenicový podávač
s hydraulickým pohonom
Priemer bubna [mm] 520
Rozmery hrdla (šířka x výška) [mm] 375 x 340
Dĺžka húsenice [mm] stôl 750mm, klapka 630mm
Sito (očko) [mm] 30x30 ili 50x50
Minimálny výkon ťahača [KM] 100
()* - rozmer po rozložení.
()** - hmotnosť závisí od vybavenia štiepkovača.

 

Štandardné vybavenie:

 • Jazdná osa do 25 km/hod.
 • Hydraulicky skladaný nakladajúci stôl (klapka) spolu s nakladajúcou húsenicou.
 • Hydraulicky skladaná vyhadzovacia rúra spolu s automatickým ovládaním točnicou 240° a deflektorom.
 • LED-ové cestné osvetlenie.
 • Hriadeľ odberu výkonu
 • Vlastný hydraulický systém
 • Systém proti preťaženiu No–stress s počítačom motorohodín.
 • Automatický odťahový úchyt pre príves.
 • Ovládanie pomocou Joysticka.

 

Opčné vybavenie:

 • Jazdná osa s resorovanou nápravou alebo pneumatickou nápravou, osi vybavené pneumatickou brzdou.
 • Hydraulický zdvih (žeriav).

POLOŽ OTÁZKU

TEKNAMOTOR 2015
realizacja:dwarazy.com
hore